Felsőoktatás Tornyos Kata

Tarol a BME a műszaki képzéseknél, a társadalomtudományoknál az ELTE vezet

Elolvasom

A HVG Diploma 2024-es kiadványában számos felsőoktatási rangsort találtok, többek között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait, és természeresen az összesített egyetemi rangsort. A társadalomtudományok, műszaki képzések és a pedagógusképzés elemzésében segített Fábri György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar docense, és a Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetője.

Felsőoktatás Székács Linda

„A műszaki képzés alapfeltétele a közvetlen kapcsolat a gazdaság szereplőivel”

Elolvasom

Miért kevés a nő a hallgatók között a műszaki képzéseken, és hogyan lehet kivédeni a lemorzsolódást az első félévben? A műszaki képzés előtt álló kihívásokról, a különböző társadalmi és gazdasági igényekhez igazodó változásokról Kovács Leventével, az Óbudai Egyetem rektorával beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg.

Pályakezdés Gál Luca

Már nem a villamosmérnöki a legjobban fizető műszaki diploma

Elolvasom

Az egyetem elvégzését követően az egyik legmagasabb bruttó átlagfizetésre azok az egyetemisták számíthatnak, akik diplomájukat műszaki területen szerezték. Mutatjuk, hogy a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) 2023-as adatai szerint milyen diplomákkal lehet a legtöbbet keresni mérnökként.

Pályakezdés Székács Linda

Bruttó 538 ezer forintot is kereshetnek, akik műszaki területen szereznek alapszakos diplomát

Elolvasom

Évek óta a műszaki területeken diplomát szerző egyetemisták számíthatnak az egyik legmagasabb bruttó átlagfizetésre már rögtön azt követően, hogy megszerzik az alapszakos diplomájukat. Nem mindegy viszont, hogy ki milyen szakon végez, bizonyos képzések között ugyanis akár bruttó 200 ezer forintos bérkülönbség is lehet.

1 2 3